ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Autoškola STOPKA v Brně a Lipůvce - záruka kvalitní výuky řízení motorových vozidel již od roku 1992.

  • Vlajka České republiky
  • Vlajka Velké Británíe

FAQ

Jak se jednoduše přihlásit do autoškoly?

Stačí vyplnit on-line přihlášení přes naše webové stránky a odeslat. Ihned tak o vás budeme vědět a budeme s vámi počítat do nejbližších kurzů. 

Musím pak vyplnit ještě nějaké dokumenty?

Po on-line přihlášení vám automaticky přijde na e-mail „Žádost o řidičské oprávnění“ a „Posudek o zdravotní způsobilosti“. S tímto „Posudkem o zdravotní způsobilosti“ si zajdete ke svému obvodnímu lékaři pro razítko způsobilosti. Oba dokumenty pak předáte do autoškoly dle domluvy.

Kdy začínají kurzy?

Kurzy začínáme každých 14 dní. Chce-li někdo začít ihned, stačí nás kontaktovat a lze domluvit individuální výcvik. 

Jak často probíhá výuka a výcvik?

Výuka probíhá 1 x týdně na učebně dané provozovny, výcvik v řízení vozidla probíhá optimálně  2 x týdně. Výcvik probíhá po vzájemné dohodě obou stran.

Jak dlouho trvá kurz?

Délka kurzu je obvykle 6 – 8 týdnů. Potřebuje-li někdo získat řidičské oprávnění do 4 týdnů, lze toto řešit individuálním výcvikem za příplatek.

Jak probíhají zkoušky?

Zkoušky probíhají v 1 den, zajišťuje je autoškola. Zkouška se skládá ze 2 dílčích zkoušek a to:

Test na PC musíte napsat min. na 43 bodů z 50 bodů. Praktická jízda trvá min. 30 minut a je hodnocena komisařem subjektivně. 

Z obou zkoušek musíte mít hodnocení „prospěl“, pak jste obstáli.

Dostanu hned řidičský průkaz?

Pokud jste u obou zkoušek obstáli, stačí si pak ( i v den úspěšné zkoušky) zajít na obecní úřad dle vašeho trvalého bydliště (tam, kde si vyřizujete občanku), předložíte na registru řidičů dokument ze zkoušky a do 14 dnů vám řidičský průkaz přijde. Pokud již vlastníte ŘP, lze si  vyřítit ŘP expres do 5 dnů – cena avšak 500 Kč.


Co když u zkoušky neuspěji?

Nic se neděje, zkoušky můžete opakovat podle stávajícího zákona po každých 5 pracovních dnech (respektive dle termínů autoškoly smluvených s obecním úřadem). Maximální doba po kterou to takto můžete zkoušet dokola je 6 měsíců od data konání 1. vaší zkoušky.

Co mě neúspěch bude stát navíc?

Za opravnou zkoušku musíte zaplatit:

Obecnímu úřadu:

Autoškole:

Dát si ještě kondiční jízdu(y) před opravnou zkouškou? 

Je logické, že každou jízdou se zdokonalujete. Velikost progrese je u každého jiná, ale v žádném případě nestagnujete nebo nejdete zpátky. Jízda před opr.zkouškou vás posílí také psychicky, podvědomí ví, že včera řídilo a zbytečně Vás tak nestresuje. Kondiční jízda vám nezaručí úspěch, ale snažil(a) jste se proto něco udělat a pracovali jste na sobě.

Autoškola s tradicí v Brně - autoškola Stopka
Autoškola s tradicí v Brně

Naše autoškola působí v Brně, Lipůvce a okolí již od roku 1992. Naším cílem je poskytnutí kvalitního výcviku a spokojenost zákazníka.

Autoškola v Brně - Novoměstská 1a, 621 00 Brno - Řečkovice, mob.: 722 058 296
Autoškola v Lipůvce - U sportovního areálu TJ, 679 22 Lipůvka, mob.: 722 058 296

© Autoškola Stopka 2023

Přístup do ADMINISTRACE

Vytvořeno SERVIS DESIGN

Upravit předvolby cookies